Nawadnianie ogrodu

Nawadnianie ogrodu – inteligentne, automatyczne systemy podlewania trawnika oraz  rabat.

Czym jest nawadnianie ogrodu

     Nawadnianie ogrodu, to po prostu podlewanie terenów zieleni. Począwszy od nieskomplikowanych przydomowych instalacji sterowanych manualnie, aż po wielkopowierzchniowe rozwiązania komercyjne z automatyzowanym sposobem zarządzania. Każde z nich posiada wspólne cechy, między innymi :

  • równomierność
  • oszczędność
  • precyzja
Nawadnianie ogrodu

Nawadnianie ogrodu

  Dzięki tym cechom, taki system możemy określić jako instalację mającą na celu efektywne i równomierne doprowadzenie wody do roślin zoptymalizowanym wydatkiem wodnym.

      W dzisiejszych czasach, nawet w przydomowych ogródkach, coraz częściej pojawiają się rozwiązania oparte na wyspecjalizowanych podzespołach. Pozwalają one organizować cały proces nawadnia za pomocą autonomicznego sterownika z uwzględnieniem prognozy pogody, doboru dawki opadowej według zapotrzebowania roślin w danym okresie, jak również monitorowania wilgotności i temperatury. Stosując takie rozwiązania mamy wygodę sterowania lub doglądania systemu z praktycznie każdego miejsca na świecie (z dostępem do sieci), natomiast sam serwis ograniczyć się do sezonowych konserwacji instalacji.

Czy nawadnianie ogrodu jest niezbędne

      Systemy nawadniania w przekonaniu klientów końcowych najczęściej cenione są ze względu na oszczędność cennego czasu. Jest to oczywiście prawdą, natomiast trzeba dodać, że dzięki takim rozwiązaniom poza wspomnianym czasem zaoszczędzimy również spore ilości wody. Warto również wspomnieć, iż ręczne rozprowadzenie wody po ogrodzie jest mało efektywne. Dla przykładu: nierówno dawkowana woda wpływa na nieregularny wzrost roślin, a ta w rezultacie powoduje występowanie plam o różnym odcieniu na trawniku lub wręcz zamieranie w niektórych miejscach. Zraszanie pozwoli również na zaaplikowanie takiej samej dawki wody w dłuższym czasie, co zapewni wydłużony okres wilgotności gleby w okolicach korzenia roślin.

 

Dlaczego my

      Nasza firma świadczy usługi projektowania, montażu jak również serwisu instalacji nawadniania ogrodu. Swoje projekty realizujemy przy pomocy profesjonalnych programów komputerowych.  Realizacje opieramy o podzespoły najlepszych marek jak Rain Bird, Hunter, Toro. Wiedzę czerpiemy z doświadczenia, literatury oraz regularnych szkoleń wiodących producentów. Podejmujemy się wykonania instalacji prostych, opartych o manualny system sterowania, jak również złożonych wielosekcyjnych. Co roku bierzemy udział w spotkaniach z producentami, aby móc zaproponować Państwu najnowocześniejsze rozwiązania.

Korzystając z naszych usług mają Państwo pewność, że nawadnianie trawnika lub rabat zostało wykonane zgodnie z zaleceniami producenta, a serwis ograniczy się do sezonowych przeglądów.

Ile kosztuje system nawadniania

      Niestety nie da się określić wartości inwestycji chociaż w przybliżeniu bez dokładnego pomiaru kilku czynników. Aby oszacować przedsięwzięcie potrzebujemy wiedzy na temat:

  • skomplikowania danego terenu przeznaczonego pod nawadnianie
  • parametrów instalacji doprowadzającej, w tym
  1. średnicy rury doprowadzającej
  2. ciśnienia dynamicznego
  3. przepływu

      Rozbieżności w wycenach instalatorów często odbiegają od siebie dość znacznie, uzależnione są bowiem od  rzetelności wykonania danego projektu. Pozorne oszczędności na jakości komponentów, złym doborze podzespołów, czy rozplanowaniu zraszaczy niezgodnie z zaleceniami producenta z pewnością odbiją się na portfelu. Z pewnością taki system po prostu nie spełni swoich założeń.

      Mając to na uwadze, warto zlecić montaż przez certyfikowanych instalatorów, aby zapewni trwałość i funkcjonalność na długie lata.

 

projekt nawadniania ogrodu

projekt nawadniania ogrodu

 

Swoje usługi realizujemy na terenie m.in. Mysłowice, Katowice, Sosnowiec, Jaworzno, Chełm Śląski, Imielin, oraz również miast sąsiednich całej Aglomeracji Śląskiej

W celu indywidualnej wyceny mogą się Państwo skontaktować i umówić na darmową wizytę lub przesłać szkic ogrodu oraz parametry przyłącza.